Základ všech antiradarů RADAGO
Základem všech antiradarů RADAGO je vysoce citlivá digitální radarová anténa, která nám umožňuje ladit detekci různých typů mikrovlnných radarů.
V ČR se stále můžeme setkat jen s radary, které vysílají v Ka pásmu (34,0 a 34,3 Ghz). Jedná se o české radary Ramer (nejnovější model Ramer 10). V tomto případě se nám detekci radarů Ramer podařilo naladit na úroveň, která o třídu překonává většinu svých konkurentů. Přes to, že je polarizace radarů Ramer a následně vysílaná amplituda pootočená o 90%, radarové detektory RADAGO dosahují vynikající detekce i v horizontální poloze a není nutné je umísťovat do vertikální polohy jako některé starší typy radarových detektorů. Naším cílem ale nebylo pouze dosáhnout vynikající detekce, ale také zcela eliminovat nežádoucí falešné poplachy. Naštěstí se nám oboje podařilo splnit na 100%.
V EU na rozdíl od ČR stále méně často potkáte mikrovlnné radary v Ka pásmu (výjimku tvoří např. Multanova v Rakousku a Španělsku na frekvenci 34,3 GHz).
Stále častěji se naopak setkáte s mikrovlnnými 3D radary v K pásmu s nízkou vysílací frekvencí (např. Multaradar CD/CT, Gatso RT3/RT4, Dahua, Redflex).
Švédské radary Gatso se nově ve velkém množství objevují např. v Chorvatsku, na Slovensku a v Polsku kromě českých radarů RAMER snadno potkáte např. švýcarský Multaradar (dále také např. Rakousko, Španělsko, Portugalsko, Holandsko). Ve všech státech EU se také často setkáte s laserovými radary (pistolemi), např. v Německu také často s mobilními a stacionárními laserovými radary Poliscan Vitronic nebo ESO Guard.
Lazením detekce českých radarů Ramer tak naše práce zdaleka neskončila. Strávili jsme mnoho času za našima hranicemi, abychom optimalizovali výkon radarových detektorů RADAGO pro použití v zahraničí.
Detekci švýcarských radarů Multaradar jsme ladili na Slovensku, Polsku a Španělsku, detekci nejnovějších švédských radarů Sensys Gatso RT4 (SSS) jsme ladili v SAE a Chorvatsku a konečně čínským radarům Dahua jsme se intenzivně věnovali ve Španělsku.
Usilovně jsme také pracovali na optimální detekci německých laserových radarů Vitronic Poliscan. Naši práci dokumentují níže uvedené fotografie a videa.